2013/03/26

AVON, WYWIAD Z PANIĄ ANNĄ GALAR

 
Na polskim rynku obecnie działa wiele firm, które prowadzą sprzedaż katalogową kosmetyków mi.in: Avon, Oriflame, Mariza. Taka forma sprzedaży jest bardzo wygodna, gdyż możemy zaopatrzyć się w kosmetyki nie wychodząc z domu. Wystarczy skontaktować się z konsultantką. Dziś poznamy markę Avon.

Rozmowa z Panią Anią Galar - Starszy Lider Zespołu Avon

B. S.: Pani Aniu jak to się zaczęło? Od kiedy współpracujesz z marką Avon?
A. G.: Wszystko zaczęło się od tego, że jakieś 8-9 lat temu kupowałam kosmetyki od Cioci, która była konsultantką. Po kilku latach sama się zapisałam, jako konsultantka a dziś działam już, jako Starszy Lider Zespołu Avon.

B. S.: Jakie produkty oferuje marka Avon?
A. G.: Tak naprawdę w naszej ofercie znajduję się wiele produktów nie sposób wszystkich tu wypisać. Avon ciągle poszerza swoją ofertę i wzbogaca o produkty dekoracyjne na święta, odzież czy sprzęt sportowy. W stałej ofercie znajdziemy produkty z kilku kategorii produktów: Perfumeria, Dla Mężczyzn, Studio Makijażu, Fashion, Pielęgnacja Skóry, Strefa Dzieci, Studio Pielęgnacji włosów oraz Pielęgnacja Ciała.

B. S.: Czy w Pani życiu coś się zmieniało odkąd współpracuje Pani z marką Avon?
A. G.: Od kiedy zaczęłam współpracę z Avon jako konsultantka a obecnie Starszy Lider zespołu mam ciągle możliwości rozwoju poprzez uczestnictwo w szkoleniach z profesjonalną kosmetyczką, oraz wideo szkoleniom przeprowadzonym on-line. Avon daje możliwość zawierania nowych znajomości oraz poznawania znanych osób. Ostatnio sama miałam okazje uczestniczyć w spotkaniu ze znaną aktorką Małgorzatą Sochą.
 
B. S.: Ile obecnie zrzeszasz Pani konsultantek?
A. G.: Na chwilę obecną w swojej grupie mam około 110 konsultantek i w dalszym ciągu staram się rozwijać swój zespół, ciągle też utrzymuje kontakt i staram się wspierać i pomagać każdemu z mojej grupy.


B. S.: Jeśli wśród czytelniczek bloga "KK" znajdzie się osoba, która chce zostać konsultantką co musiałaby zrobić?
A. G.: Tak naprawdę każdy może zostać konsultantką. Potrzebny jest tylko dowód osobisty, skończone 18 lat i drugi dokument ze zdjęciem np. prawo jazdy czy legitymacja szkolna. W przypadku, jeśli ktoś nie ma skończonych 18 lat może poprosić np. mamę żeby umowę wzięła na siebie. Dla nowych konsultantek jest wiele programów z prezentami obecnie wygląda to tak:

B. S.: Czy bycie konsultantką to zajęcie czasochłonne?
A. G.: Tak naprawdę to nie, bo katalog trwa 3 tygodnie wystarczy rozdać znajomym katalogi potem zebrać i wysłać zamówienie, zamówienie wysyła się przez internet, więc trwa to parę minut. Zostaje nam potem tylko odbiór paczki i rozdanie kosmetyków.

B. S.: Czy wśród konsultantów są mężczyźni?
A. G.: Oczywiście, że są sama w swojej grupie mam czasem okazuje się, że mają lepsze zamówienia i lepiej sobie radzą niż kobiety. Tak więc nie ma przeszkód żeby mężczyzna był konsultantem.

B. S.: Czy organizuj Pani spotkania dla swoich klientek?
A. G.: Mieszkam na osiedlu Piekary i tam najczęściej umawiam się na spotkania, ale nie ma też problemu bym pojawiła się na terenie całej Legnicy oraz okolic. Raz w miesiącu można mnie spotkać na Kinie Kobiet w kinie Helios najczęściej jest to ostatni czwartek miesiąca. Przyznam się że jeszcze nie organizowałam  spotkania dla klientek ale jeśli któraś z Pań chciał by urządzić takie spotkanie u siebie jestem gotowa w tym pomóc.

B. S.: W jaki sposób można zamówić u Pani produkty?
A. G.: Wystarczy wysłać sms lub meila z kodami produktów, które chce się zamówić i dać na siebie namiar żebym wiedziała, do kogo potem dostarczyć zamówienie. Staram się aby czas oczekiwania na produkty wynosił 3-4 dni.

B. S.: Czy dla stałych klientek oferujesz rabaty?
A. G.: Z tymi rabatami to jest różnie. Bo czasem jest tak, że stała klientka np. zamówi tylko jeden produkt w danym katalogu za 4 zł i wtedy jeszcze rabat? Przy dużych zamówieniach nawet, jeśli to nie jest stała klienta daję rabat lub jakiś kosmetyk gratis.

B. S.: Na koniec ostatnie pytanie/zadanie. Czy mogłaby Pani w kilku słowach powiedzieć nam dlaczego warto zamawiać produkty Avon?
A. G.: Produkty Avon są w przystępnych cenach oraz cechują się wysoką, jakością. Dodatkowym argumentem za korzystaniem z tych produktów jest „100% gwarancja satysfakcji” co oznacza, że w przypadku gdy produkt nie spełnia naszych oczekiwań możemy go zwrócić najpóźniej w ciągu trzech miesięcy od daty zakupu.  
Brak komentarzy: