2014/07/08

CAŁA PRAWDA O MAKIJAŻU PERMANENTNYM - WYWIAD Z PANIĄ MAGDALENĄ GÓRANOWSKĄMakijaż permanentny ma prawdopodobnie tyle samo przeciwników, co zwolenników. Jedni uważają, że makijaż permanentny jest nienaturalny i szpeci kobiecą twarz. Natomiast inni, że dobrze wykonany makijaż podkreśla kobiece piękno, maskuje niedoskonałości urody i sprawia, że o każdej porze dnia wyglądamy pięknie.

Jeśli jesteście zwolennikami makijażu permanentnego i zastanawiacie się nad jego wykonaniem zapraszam do przeczytania wywiadu z Panią Magdaleną Góranowską - linergistką, która od lat profesjonalnie zajmuje się tą dziedziną.

K.K.: Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny?
M. G.: Makijaż permanentny to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu i pozbycie się kompleksów jeżeli takie istnieją i utrudniają nam codzienne funkcjonowanie ... Dużo Pań czuje się mało atrakcyjnie i zrobienie takiego makijażu sprawia, że czujemy się pewniej, odzyskujemy wiarę w siebie. Wystarczy obejrzeć przeprowadzone metamorfozy aby zobaczyć jak dużo można osiągnąć dobrze wykonanym makijażem i samemu zdecydować czy warto.
Panie, które nie są do końca przekonane, zawsze zapraszam na bezpłatne konsultacje aby odpowiedzieć na dręczące pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.

K. K.: Jak długo makijaż utrzymuje się na twarzy i jak często należy wykonywać poprawki?
M. G.: Prawidłowo wykonany makijaż utrzymuje się w skórze od 3 do 5 lat i w tym czasie zmienia swoją intensywność. To nie jest zabieg "na zawsze", lecz tak jak np. botox, kwas hialuronowy czy farbowanie włosów zabieg czasowy, który retuszuje niedoskonałości i podkreśla atuty urody na dłuższy czas. Intensywność i kolor makijażu oraz długość jego trwania w naskórku u każdej osoby jest inna. Zależy od wieku i kondycji skóry, jej grubości, nawilżenia, kontaktu z promieniami UV, stosowania hormonów, antybiotyków, ziół, peelingów, zaburzeń metabolizmu, zawartości barwnika w skórze (melaniny), hemoglobiny, karotenów, unaczynienia skóry, wahań hormonów tarczycy itp. Ponadto każda skóra jest pewnego rodzaju indywidualnym filtrem, który ma swą niepowtarzalną barwę. Makijaż permanentny z czasem ulega bio i foto-odbarwieniom i jet to naturalna forma jego zanikania w procesach zewnętrznych (złuszczanie) i wewnętrznych (metabolizm, fagocytoza). Aby utrzymać ładny wygląd i kondycję makijażu permanentnego warto umawiać się na zabiegi korygujące (tzw. uzupełnienie barwnika) co 1- 2 lata w celu redukcji odbarwień, nasycenia koloru i delikatnej zmiany kształtu, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

K. K.: Czy do zabiegu trzeba się jakoś szczególnie przygotować?
M. G.: Na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę (kawa, coca cola).
Jeżeli chodzi o brwi, to najlepiej jest nie depilować brwi ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu, pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła ich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie jednego lub dwóch zabiegów mikrodermabrazji, dzięki którym skóra staje się gładka, elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

rysunek brwi

W przypadku pigmentacji ust przez 3 dni przed zabiegiem należy obowiązkowo, dwa razy dziennie przyjmować tabletki HEVIRAN. Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia nam wykonanie makijażu trwałego. Jeżeli zatem Klientka ma ten problem, makijaż powinna wykonać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia. Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym. Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Jeżeli kształt ust miałby być zmieniony, na przykład powiększony lub też wykonywany miałby być efekt liplight, należy szczególnie zadbać o skórę wokół ust. Poleciłabym wykonanie kilku zabiegów mikrodermabrazji, kawitacji lub delikatnych peelingów. Dzięki nim skóra stanie się wygładzona i nawilżona. Tak przygotowana lepiej wchłonie pigment i pozwoli nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym usta będą bardziej wyraziste, o ładniejszym i dłużej utrzymującym się kolorze.

Makijaż permanentny ust - wykonany przez Panią Magdalenę Góranowską - kliknij TU

Jeżeli chodzi o kreski permanentne, to warto (w przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć) wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte. Można również wykonać wcześniej zabieg farbowanie rzęs henną ze względu na późniejszy zakaz tuszowania rzęs. 

K. K.: Czy istnieją przeciwwskazania?
M. G.: Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest ciąża, laktacja, gorączka, ostra cukrzyca, łuszczyca, nowotwór, opryszczka, przyjmowanie antybiotyków i sterydów, jęczmień, choroby oczu, przedłużone rzęsy (należy zdjąć).

K. K.: Jak długo trwa zabieg?
M. G.: Ok.1,5 godz. Wliczony tutaj jest czas znieczulenia, rysunku oraz samej pigmentacji.

K. K.: Czy zabieg jest bolesny i niebezpieczny?
M. G.: Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, zawsze staram się aby był jak najbardziej komfortowy dla Klientki. Usta można znieczulić stomatologicznie, więc poczucie bólu jest w zupełności wykluczone. Można tu mówić raczej o dyskomforcie niż o bólu. Niektóre Panie nawet zasypiają podczas zabiegu :)

K. K.: Jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu?
M. G.: Makijaż bezpośrednio po zabiegu jest intensywny. Na powiekach lub ustach może wystąpić chwilowe opuchnięcie, ale tylko u niektórych osób. Po kilku dniach makijaż jaśnieje i nabiera subtelności.

K. K.: W jaki sposób należy pielęgnować skórę po zabiegu?
M. G.: Bardzo ważne jest wykonywanie i ścisłe przestrzeganie zaleceń po zabiegowych, które mają duży wpływ na efekt końcowy. Do 14 dni po zabiegu nie zaleca się korzystać z promieni UV (odbarwienia), z sauny i basenu (rozpulchnienie skóry, możliwa infekcja), trzeba natłuszczać pigmentowane miejsce poleconym przez profesjonalistkę preparatem, nie wolno drapać i skubać skórki pigmentacyjnej oraz usuwać strupka. Nie należy się malować i moczyć pigmentowanego obszaru. W przypadku makijażu ust w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę.

K. K.: Czym należy się kierować wybierając gabinet oferujący wykonanie makijażu permanentnego?
M. G.: To trudne zadanie, ponieważ zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem wysokiego zaufania a gabinetów, w którym oferuje się tą usługę jest coraz więcej. Niestety poziom oferowanych usług jest różny ... Ciężko jest zaufać osobie, którą widzimy po raz pierwszy, prawda? Najlepiej udać się na konsultację do gabinetu, obejrzeć wykonane prace a nawet zobaczyć wykonanie makijażu "na żywo". Jeżeli linergistka nie ma takich zdjęć, nie ma czasu aby poświęcić nam 20 minut na rozmowę lub wykręca się w jakikolwiek inny sposób, trzeba "uciekać" i szukać dalej. Największe doświadczenie mają linergistki, które zajmują się również korektami źle wykonanych makijaży, potrafią naprawić to co inni niestety zepsuli ...
Certyfikaty Pani Magdaleny Góranowskiej

K. K.: Jaki makijaż najczęściej wybierają Pani Klientki?
M. G.: Żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałabym podliczyć kilka tysięcy wykonanych makijaży, a to ciężkie zadanie...  Na pewno makijaż brwi jest zabiegiem bardzo często wykonywanym i dającym dużo satysfakcji zarówno mi jak i Klientce. Pięknie wykonane brwi stanowią ozdobę całej twarzy, nadają proporcje i odmładzają. Często zdarza się tak, że Pani, która zdecydowała się na zabieg permanentnych brwi czy kresek i jest zadowolona, wraca na kolejny zabieg, aby podkreślić bardziej swoją urodę.

K. K.: Czy wykonywała Pani makijaż permanentny u mężczyzny? 
M. G.: Nie wykonywałam u mężczyzny typowego makijażu permanentnego, choć oczywiście zapraszam Panów, ponieważ efekty są naprawdę powalające. Można zagęścić brwi pojedynczymi włoskami (w przypadku blizn różnego rodzaju występujących na łuku brwiowym) lub zagęścić rzęsy w przypadku rzadkich włosków. U mężczyzny zabieg wykonuje się w zupełnie inny sposób niż u kobiety. Kładziemy nacisk na naturalny wygląd, nikt nie może rozpoznać, że to makijaż permanentny. Parę razy wykonywałam u Panów zabieg mikropigmentacji medycznej w przypadku łysienia plackowatego na małym obszarze owłosionej skóry głowy.

K. K.: Komu poleciłaby Pani wykonanie makijażu?
M. G.: Każdemu. Każdemu kto cierpi od dawna na defekty swojej urody. Paniom, które codziennie malują swoje brwi z powodu ich całkowitego lub częściowego braku lub dużej dysproporcji wynikającej z asymetrii twarzy. Paniom, które codziennie tracą czas na malowanie kresek na powiekach. Paniom, które mają małe lub niewyraźne usta z zanikającym lub bladym konturem. Paniom, którym nic nie brakuje ale brak im po prostu czasu na codzienny makijaż, które cenią sobie wygodę, które aktywnie spędzają czas. Paniom po chorobach nowotworowych, które po chemioterapii utraciły owłosienie na ciele. Zrobienie brwi włoskowych czy zagęszczenie rzęs pozwala odzyskać wiarę w siebie. Nie możemy zapomnieć o możliwościach pigmentacji medycznej, która daje nam niesamowite możliwości odtworzenia również otoczki brodawki sutkowej po mastektomii i rekonstrukcji piersi. Na koniec zapraszam Panów, którzy także mają swoje kompleksy. Jesteśmy po to aby pomagać odzyskiwać wiarę w siebie i czuć się po prostu komfortowo i swobodnie każdego dnia.


Mam nadzieję, że wywiad Wam się spodobał. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące makijażu permanentnego, lub już wiecie wszystko na ten temat i chcecie się umówić na wizytę, to serdecznie zapraszam do salonu Pani Magdaleny Góranowskiej
"Kącik Urody"
ul. N. M. Panny 20
59 -220 Legnica
Facebook
www.kacik-urody.pl


3 komentarze:

Ewelina Tkaczyszyn pisze...

fajna sprawa moze sie tam kiedys wybiore :) dolacz fotki dwoich brwi za kilka dni jestem ciekawa jak wtedy beda wygladaly . jak narazie od razu po zabiegu sa super :)

Anonimowy pisze...

świetny wywiad, dowiedziałam się dużo o makijażu

Rewazka Komos pisze...

Ja już się wybrałam i jestem zadowolona z tej decyzji. Swoją drogą to bardzo pouczający wywiad :) Sama wykonywałam swój makijaż u pani Aleksandry Góreckiej. I jak dla mnie jest najlepsza :) Wgl nie miałam opuchlizny. Jedyne co to musiałam się przyzwyczaić do swojego nowego wyglądu.